Предлошка:ПолКарта САД Западна Вирџинија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Западна Вирџинија
name Западна Вирџинија
border
coordinates
40.8
-82.8 ←↕→ -77.5
37.0
map center 38°54′ N; 80°09′ W / 38.9° СГШ; 80.15° ЗГД / 38.9; -80.15
image USA West Virginia location map.svg
ПолКарта САД Западна Вирџинија