Предлошка:ПолКарта САД Вашингтон

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Вашингтон (држава)
name Вашингтон (држава)
border
coordinates
49.2
-125 ←↕→ -116.7
45.3
map center 47°15′ N; 120°51′ W / 47.25° СГШ; 120.85° ЗГД / 47.25; -120.85
image U.S. Washington location map.svg
ПолКарта САД Вашингтон
image1 USA Washington relief location map.jpg
ПолКарта САД Вашингтон
Икона за документација Документација за предлошка

Се однесува на сојузната држава Вашингтон. За истоимениот град (односно округ Колумбија), во инфокутиите внесувајте „Вашингтон (град)“ (се повикува на Шаблон:ПозКарта Вашингтон (град)).