Предлошка:ПолКарта Русија Санкт Петербург

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Санкт Петербург
name Санкт Петербург
border
coordinates
60.2338
29.4242 ←↕→ 30.7931
59.6418
map center 59°56′16″ N; 30°06′31″ E / 59.9378° СГШ; 30.10865° ИГД / 59.9378; 30.10865
image Spb-locator.svg
ПолКарта Русија Санкт Петербург