Предлошка:ПолКарта Русија Ленинградска област

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Ленинградска област
name Ленинградска област
border
coordinates
61.5
26.7 ←↕→ 35.9
58.2
map center 59°51′ N; 31°18′ E / 59.85° N; 31.3° E / 59.85; 31.3
image Outline Map of Leningrad Oblast.svg
ПолКарта Русија Ленинградска област
image1 Relief Map of Leningrad Oblast.png
ПолКарта Русија Ленинградска област