Предлошка:ПолКарта Романија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Романија
name Романија
border
coordinates
48.5
20.0 ←↕→ 30.0
43.4
map center 45°57′ N; 25°00′ E / 45.95° N; 25° E / 45.95; 25
image Romania location map.svg
ПолКарта Романија
image1 Relief Map of Romania.png
ПолКарта Романија