Предлошка:ПолКарта Полска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Полска
name Полска
border
coordinates
55.2
13.8 ←↕→ 24.5
48.7
map center 51°57′ СГШ; 19°09′ ИГД / 51.95° СГШ; 19.15° ИГД / 51.95; 19.15
image Poland location map.svg
ПолКарта Полска
image1 Relief Map of Poland.png
ПолКарта Полска