Предлошка:ПолКарта Оман

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Оман
name Оман
border
coordinates
26.6
51.8 ←↕→ 60.1
16.5
map center 21°33′ N; 55°57′ E / 21.55° N; 55.95° E / 21.55; 55.95
image Oman location map.svg
ПолКарта Оман