Предлошка:ПолКарта Обединето Кралство Британски Девствени Острови

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Британски Девствени Острови
name Британски Девствени Острови
border
coordinates
18.85
-65.4 ←↕→ -64.15
17.6
map center 18°13′30″ N; 64°46′30″ W / 18.225° СГШ; 64.775° ЗГД / 18.225; -64.775
image British Virgin Islands location map.svg
ПолКарта Обединето Кралство Британски Девствени Острови