Предлошка:ПолКарта Нов Зеланд

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Нов Зеланд
name Нов Зеланд
border
coordinates
-34.0
165.8 ←↕→ 179.4
-48.3
map center 41°09′ ЈГШ; 172°36′ ИГД / 41.15° ЈГШ; 172.6° ИГД / -41.15; 172.6
image New Zealand location map.svg
ПолКарта Нов Зеланд
image1 New Zealand relief map.jpg
ПолКарта Нов Зеланд
mark Disc Plain red.svg
marksize 5