Предлошка:ПолКарта Намибија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Намибија
name Намибија
border
coordinates
-16.4
11.0 ←↕→ 25.8
-29.6
map center 23°00′ ЈГШ; 18°24′ ИГД / 23° ЈГШ; 18.4° ИГД / -23; 18.4
image Namibia location map.svg
ПолКарта Намибија
image1 Namibia relief location map.jpg
ПолКарта Намибија