Предлошка:ПолКарта Мезоамерика

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Мезоамерика
name Мезоамерика
border
coordinates
28
-110.6 ←↕→ -84.3
8.7
map center 18°21′ N; 97°27′ W / 18.35° N; 97.45° W / 18.35; -97.45
image ES-Mesoamérica.png
ПолКарта Мезоамерика