Предлошка:ПолКарта Малдиви

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Малдиви
name Малдиви
border
coordinates
7.408633
70.51 ←↕→ 75.83
-0.853839
map center 3°16′39″ N; 73°10′12″ E / 3.277397° N; 73.17° E / 3.277397; 73.17
image Maldives location map.svg
ПолКарта Малдиви