Предлошка:ПолКарта Мадагаскар

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Мадагаскар
name Мадагаскар
border
coordinates
-11.3
42.5 ←↕→ 51.0
-26.0
map center 18°39′ S; 46°45′ E / 18.65° S; 46.75° E / -18.65; 46.75
image Madagascar location map.svg
ПолКарта Мадагаскар
image1 Madagascar physical map.svg
ПолКарта Мадагаскар