Предлошка:ПолКарта Кувајт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Кувајт
name Кувајт
border
coordinates
30.2
46.4 ←↕→ 48.8
28.4
map center 29°18′ СГШ; 47°36′ ИГД / 29.3° СГШ; 47.6° ИГД / 29.3; 47.6
image Kuwait location map.svg
ПолКарта Кувајт