Предлошка:ПолКарта Киргистан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Киргистан
name Киргистан
border
coordinates
43.5
69.0 ←↕→ 80.6
39.0
map center 41°15′ СГШ; 74°48′ ИГД / 41.25° СГШ; 74.8° ИГД / 41.25; 74.8
image Kyrgyzstan location map.svg
ПолКарта Киргистан
image1 Relief Map of Kyrgyzstan.png
ПолКарта Киргистан