Предлошка:ПолКарта Кина Хубеј

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Хубеј
name Хубеј
border
coordinates
33.5
108.2 ←↕→ 116.4
28.8
map center 31°09′ СГШ; 112°18′ ИГД / 31.15° СГШ; 112.3° ИГД / 31.15; 112.3
image China Hubei location map.svg
ПолКарта Кина Хубеј