Предлошка:ПолКарта Кина Хонгконг

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Хонгконг
name Хонгконг
border
coordinates
22.5706
113.8222 ←↕→ 114.4522
22.1200
map center 22°20′43″N 114°08′14″E / 22.3453° СГШ; 114.1372° ИГД / 22.3453; 114.1372
image China Hong Kong location map.svg
ПолКарта Кина Хонгконг