Предлошка:ПолКарта Кина Хенан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Хенан
name Хенан
border
coordinates
36.365734
110.374146 ←↕→ 116.633606
31.395847
map center 33°52′51″ N; 113°30′14″ E / 33.8807905° N; 113.503876° E / 33.8807905; 113.503876
image Henan location map.png
ПолКарта Кина Хенан