Предлошка:ПолКарта Кина Тибет

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Тибет
name Тибет
border
coordinates
37
78.2 ←↕→ 99.5
26.8
map center 31°54′ СГШ; 88°51′ ИГД / 31.9° СГШ; 88.85° ИГД / 31.9; 88.85
image China Tibet location map.svg
ПолКарта Кина Тибет