Предлошка:ПолКарта Кина Јунан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Јунан
name Јунан
border
coordinates
29.5
97.2 ←↕→ 106.5
21.0
map center 25°15′ N; 101°51′ E / 25.25° N; 101.85° E / 25.25; 101.85
image China Yunnan location map.svg
ПолКарта Кина Јунан