Прејди на содржината

Предлошка:ПолКарта Кент

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Кент
name Кент
border
coordinates
51.52
0.01 ←↕→ 1.47
50.88
map center 51°12′N 0°44′E / 51.2° СГШ; 0.74° ИГД / 51.2; 0.74
image Kent UK location map.svg
ПолКарта Кент
image1 Kent UK relief location map.jpg
ПолКарта Кент