Предлошка:ПолКарта Катар

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Катар
name Катар
border
coordinates
26.3
50.3 ←↕→ 52.5
24.4
map center 25°21′ СГШ; 51°24′ ИГД / 25.35° СГШ; 51.4° ИГД / 25.35; 51.4
image Qatar location map.svg
ПолКарта Катар