Предлошка:ПолКарта Камбоџа

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Камбоџа
name Камбоџа
border
coordinates
14.8
102.2 ←↕→ 107.9
9.9
map center 12°21′N 105°03′E / 12.35° СГШ; 105.05° ИГД / 12.35; 105.05
image Cambodia location map.svg
ПолКарта Камбоџа
image1 Cambodia physical map.svg
ПолКарта Камбоџа