Предлошка:ПолКарта Италија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Италија
name Италија
border
coordinates
47.4
6.2 ←↕→ 19.0
35.3
map center 41°21′ N; 12°36′ E / 41.35° N; 12.6° E / 41.35; 12.6
image Italy provincial location map 2015.svg
ПолКарта Италија
image1 Italy relief location map.jpg
ПолКарта Италија
image2 Italy location map.svg
ПолКарта Италија