Предлошка:ПолКарта Источна Германија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Источна Германија
name Источна Германија
border
coordinates
54.8
9.6 ←↕→ 15.4
50.0
map center 52°24′ N; 12°30′ E / 52.4° СГШ; 12.5° ИГД / 52.4; 12.5
image East Germany location map.svg
ПолКарта Источна Германија