Предлошка:ПолКарта Индија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Индија
name Индија
border
coordinates
37.5
67.0 ←↕→ 99.0
5.0
map center 21°15′ N; 83°00′ E / 21.25° N; 83° E / 21.25; 83
image India location map.svg
ПолКарта Индија
image1 India relief location map.jpg
ПолКарта Индија
image2 India relief location map ganges highlighted.jpg
ПолКарта Индија