Предлошка:ПолКарта Западен Јоркшир

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Западен Јоркшир
name Западен Јоркшир
border
coordinates
53.98
-2.30 ←↕→ -1.18
53.50
map center 53°44′ СГШ; 1°44′ ЗГД / 53.74° СГШ; 1.74° ЗГД / 53.74; -1.74
image West Yorkshire UK location map.svg
ПолКарта Западен Јоркшир
image1 West Yorkshire UK relief location map.jpg
ПолКарта Западен Јоркшир