Предлошка:ПолКарта Ерменија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Ерменија
name Ерменија
border
coordinates
41.4
43.4 ←↕→ 46.7
38.8
map center 40°06′ СГШ; 45°03′ ИГД / 40.1° СГШ; 45.05° ИГД / 40.1; 45.05
image Armenia location map.svg
ПолКарта Ерменија
image1 Relief Map of Armenia.png
ПолКарта Ерменија