Предлошка:ПолКарта Екваторска Гвинеја

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Екваторска Гвинеја
name Екваторска Гвинеја
border
coordinates
4.60
5.30 ←↕→ 11.90
-1.7
map center 1°27′N 8°36′E / 1.45° СГШ; 8.6° ИГД / 1.45; 8.6
image Equatorial Guinea location map.svg
ПолКарта Екваторска Гвинеја
image1 Equatorial Guinea physical map.svg
ПолКарта Екваторска Гвинеја