Предлошка:ПолКарта Грција

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Грција
name Грција
border
coordinates
42.0
19.1 ←↕→ 29.9
34.6
map center 38°18′ N; 24°30′ E / 38.3° N; 24.5° E / 38.3; 24.5
image Greece location map.svg
ПолКарта Грција
image1 Greece relief location map.jpg
ПолКарта Грција