Прејди на содржината

Предлошка:ПолКарта Германија Сар

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Сар
name Сар
border
coordinates
49.65
6.3 ←↕→ 7.405
49.09
map center 49°22′12″N 6°51′09″E / 49.37° СГШ; 6.8525° ИГД / 49.37; 6.8525
image Saarland location map 02.svg
ПолКарта Германија Сар