Предлошка:ПолКарта Германија Бремен

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Бремен
name Бремен
border
coordinates
53.643009
8.318023 ←↕→ 9.076080
52.995776
map center 53°19′10″ N; 8°41′49″ E / 53.3193925° N; 8.6970515° E / 53.3193925; 8.6970515
image Bremen location map.svg
ПолКарта Германија Бремен
image1 Bremen relief location map.jpg
ПолКарта Германија Бремен