Предлошка:ПолКарта Војводина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Војводина
name Војводина
border
coordinates
46.3
18.8 ←↕→ 21.6
44.5
map center 45°24′ N; 20°12′ E / 45.4° СГШ; 20.2° ИГД / 45.4; 20.2
image Serbia Vojvodina location map.svg
ПолКарта Војводина
Икона за документација Документација за предлошка[создај]