Прејди на содржината

Предлошка:ПолКарта Белиз

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Белиз
name Белиз
border
coordinates
18.9
-89.7 ←↕→ -87.2
15.6
map center 17°15′N 88°27′W / 17.25° СГШ; 88.45° ЗГД / 17.25; -88.45
image Belize location map.svg
ПолКарта Белиз
image1 Belize physical map.svg
ПолКарта Белиз