Предлошка:ПолКарта Австрија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Австрија
name Австрија
border
coordinates
49.2
9.4 ←↕→ 17.2
46.3
map center 47°45′ N; 13°18′ E / 47.75° N; 13.3° E / 47.75; 13.3
image Austria location map.svg
ПолКарта Австрија
image1 Austria relief location map.jpg
ПолКарта Австрија