Предлошка:Податоци Кина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Flag of the People's Republic of China.svg

Предлошкава содржи разни независно достапни податоци за Кина во облик на параметарски вредности за сакана променлива предлошка, на стандардизиран начин. Член е на семејство на предлошки, кои сите почнуваат со „Податоци“ во категоријата Категорија:Предлошки за податоци. Системот е сличен како оној на проектот за знамиња. Ваквата предлошка од тој проект гласи Шаблон:Country data Кина.


Наводи[уреди извор]