Предлошка:Периоден систем-легенда/Агрегатна состојба

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
црно = цврста зелено = течна црвено = гасна Боја на атомскиот број ја прикажува агрегатната состојба (при 0 °C и 1 атм)