Предлошка:Олимписка инфокутија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
{{{Име}}}
[[Податотека:{{{Лого}}}|150px|]]
{{{Коментар}}}
Град домаќин {{{Град домаќин}}}
Број на држави {{{Број на држави}}}
Број на спортисти {{{Број на спортисти}}}
Број на спортови {{{Број на спортови}}}
Број на натпревари {{{Број на натпревари}}}
Отворање {{{Отворање}}}
Затворање {{{Затварање}}}
Стадион {{{Стадион}}}
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

{{Олимписка инфокутија
| Име =
| Лого = 
| Коментар =
| Град домаќин =
| Број на држави =
| Број на спортисти = 
| Број на спортови = 
| Број на натпревари =
| Отворање =
| Затварање =
| Стадион = 
}}