Предлошка:Облици на распространување на ПО

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Овој шаблон е кутија за брза навигација, која овозможува брзо преоѓање од една на друга категорија на распространување на програмската опрема.

За да ја поставите оваа кутија на страницата, едноставно впишете го кодот "{{облици на распространување на ПО}}" на крајот од страницата, пред категориите.