Прејди на содржината

Предлошка:Надредналинија

Од Википедија — слободната енциклопедија

{{{1}}}

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Испишува линија над буквите/бројките. {{надредналинија|x}} дава x. Во случај на единечна буква може да се употреби уникодниот надреден знак U+0305: x̅ или x̅ дава x̅.