Предлошка:НМЕМ

Од Википедија — слободната енциклопедија

Симовски, Тодор (1998). Населените места во Егејска Македонија : географски, етнички и стопански карактеристики. дел. Скопје: Институт за национална историја.

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Предлошкава е наменета за наведување на глава, страница (или страници) од книгата Населените места во Егејска Македонија (1998) на Тодор Христов Симовски.

Употреба[уреди извор]

Вметнете го следново во текстот кајшто сакате да го ставите наводот, и пополнете барем еден од параметрите.

<ref name="НМЕМ">{{НМЕМ|дел= |глава= |страница= |страници= }}</ref>