Предлошка:Меѓупроектни-група

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

Предлошкава се користи кога сакате да дадете врски до слични предлошки на повеќе Викимедиини проекти. Ако предлошките имаат различни називи, употребете ги параметрите за да ги укажете посебно:

Параметри[уреди извор]

  • meta = назив на предлошката на Мета
  • commons = назив на предлошката на Ризницата
  • wbk = назив на предлошката на Викикниги на англиски
  • wqt = назив на предлошката на Викицитат на англиски
  • ws = назив на предлошката на Викиизвор на англиски
  • wkt = назив на предлошката на Викиречник на англиски
  • wn = назив на предлошката на Викивести на англиски
  • species = назив на предлошката на Викивидови на англиски
  • wvy = назив на предлошката на Викиуниверзитет на англиски
  • mw = назив на предлошката на МедијаВики

Пример:

{{меѓупроектни-група
|meta=нешто
|wqt=нешто
|wn=нешто
|species=друго
|mw=трето
}}