Предлошка:Корисничка страница

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ова е корисничка страница на Википедија.

Ова не е енциклопедиска статија. Ако ја најдете оваа страница на место кое не е Википедија, тогаш гледате пресликана страница. Имајте на ум дека е можно страницава да е застарена, а корисникот кому му припаѓа може да нема лична врска со другата страница што не е Википедија. Вистинската страница се наоѓа на http://mk.wikipedia.org/wiki/Корисник:Корисничка страница.

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]
Оваа предложна документација е превметната од Предлошка:Корисничка страница/doc [уреди]

Користење[уреди извор]

  • Внесете {{корисничка страница}}.
  • За кутија со лого, внесете {{корисничка страница|logo=yes}}.