Предлошка:Инфокутија за фудбалска репрезентација

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

{{Инфокутија за фудбалска репрезентација
| Име               =
| Грб               =
| Прекар             = 
| Сојуз              =
| Селектор            =
| Капитен             = 
| ФИФАмом             =
| ФИФАнајв            =
| ФИФАнајн            = 
| Најмногу натпревари       =
| Најдобар стрелец        = 
|pattern_la1           =
|leftarm1             =
|pattern_la2           =
|leftarm2             =
| Прв меѓународен натпревар    = 
| Најголема победа        =
| Најлош пораз          =
| Број на учества         =
| СП прв пат           =
| Најдобар резултат        =
| Регионално првенство      =
| Број на учества (регионално)  =
| Регионално прв пат       =
| Најдобар резултат (регионално) =
}}

Поврзано[уреди извор]