Предлошка:Инфокутија Трамвај

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Инфокутија Трамвај
Општа информација
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Празна предлошка[уреди извор]

{{Инфокутија Трамвај
| име        = 
| податотека     = 
| потпис       = 
| знаме       = 
| знаме2       = 
| производител    = 
| производство    = 
| претходник     = 
| наследник     = 
| брой на секции   = 
| должина      = 
| ширина       = 
| висина       = 
| маса        = 
| максимална моќност = 
| максимална брзина = 
| напон       = 
| број патници    = 
| податотека2    = 
| потпис2      = 
| ризницата     = 
}}