Прејди на содржината

Предлошка:Инфокутија Театар

Координати: 40°45′28″N 73°59′14″W / 40.75790° СГШ; 73.98734° ЗГД / 40.75790; -73.98734
Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]
Оваа предлошка содржи сложени примероци на предложна синтакса.
Ве молиме не ја менувајте синтаксата доколку не сте сосем запознаени со нејзиниот распоред и расчленувачките функции и сте подготвени да ги поправите или вратите сите пореметувања ако се појават неочекувани резултати.
Сите испробувања со измени врешете ги било во предложниот песочник или во вашиот кориснички простор пред да менувате било што тука.

Употреба

[уреди извор]

{{Infobox theatre
| name      =
| image     =
| image_size   =
| image_alt   =
| caption    =
| address    =
| city      =
| country    =
| designation  =
| latitude    =
| longitude   =
| architect   =
| owner     =
| tenant     =
| operator    =
| capacity    =
| type      =
| opened     =
| reopened    =
| yearsactive  =
| rebuilt    =
| closed     =
| demolished   =
| othernames   =
| production   =
| currentuse   =
| website    =
}}

Majestic Theatre
Treble clef overlaid with a bluish ellipse bearing the tragedy and comedy masks of the theater
Fill image
Адреса
247 West 44th Street
Град
New York City
Земја САД
Ознака New York City Landmark
Архитект Herbert J. Krapp
Сопственик The Shubert Organization
Капацитет 1655 (est.)
Тип Broadway
Отворен March 28, 1927
Годишна активност 1927-2043
Реновиран 1953, Frank Lloyd Wright
2036, Christopher Wren IV
Затворен May 3, 2076
Срушен March 23, 2091
Поранешни имиња The Rube Goldberg Theatre
The Keanu Reeves Theatre
Продукција The Phantom of the Opera
Тековна употреба Laundromat
www.majestic-theatre.com
40°45′28″N 73°59′14″W / 40.75790° СГШ; 73.98734° ЗГД / 40.75790; -73.98734


Поврзано

[уреди извор]