Предлошка:Инфокутија Покраина во Турција

Од Википедија — слободната енциклопедија
Инфокутија Покраина во Турција
Покраина во Турција
[[File:{{{map}}}|300px|Местоположба на покраината Инфокутија Покраина во Турција во Турција]]
Местоположба на покраината Инфокутија Покраина во Турција во Турција
ЗемјаТурција
Регион{{{region}}}
Избор. единица{{{electdistrict}}}
Најголем град{{{largest_city}}}
Окрузи{{{p1}}}, {{{p2}}}, {{{p3}}}, {{{p4}}}, {{{p5}}}, {{{p6}}}, {{{p7}}}, {{{p8}}}, {{{p9}}}, {{{p10}}}, {{{p11}}}, {{{p12}}}, {{{p13}}}, {{{p14}}}, {{{p15}}}
Управа
 • Управник{{{governor}}}
Население (31 декември 2010)[1]
 • Градскo{{{upop_ref}}} ({{{upop_as_of}}}){{{urban population}}}
 • Селска{{{rpop_ref}}} ({{{rpop_as_of}}}){{{rural population}}}
Повик. бр.0{{{area_code}}}
Рег. таб.{{{licence}}}
Мреж. место{{{website}}}
Икона за документација Документација за предлошка[создај]
  1. „Население на покраините/окружните центри и градовите/селата и стапката на пораст на населението по покраини“Статистички завод на Турција (TÜİK)