Предлошка:Инфокутија Повторлив настан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

Оваа инфокутија се користи за информации околу повторливи настани од најразличен вид.

Инфокутија Повторлив настан
{{Инфокутија Повторлив настан
| име     = <!--Го користи името на страната ако не се пополни-->
| целосно име =
| лого     = <!--Вклучете "[[Податотека:име на податотека|големина во px|]]" кога внесувате податотека-->
| опис на лого =
| слика    = <!--Вклучете "[[Податотека:име на податотека|големина во px|]]" кога внесувате податотека-->
| големина   = 
| опис слика  = 
| датум    = 
| почнува   = 
| завршува   = 
| зачестеност = 
| локација   = 
| постоење   = 
| првпат    = 
| последен пат = 
| учесници   = 
| посетители  =
| жанр     = 
| спорт    = 
| буџет    =
| организатор = 
| поддржувач  = 
| веб страна  = 
| фусноти   = 
}}

Поврзано[уреди извор]