Предлошка:Инфокутија Медали

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Ова е предлошка за расклопен список на медали во инфокутија. Не е предвиденa за самостојна употреба непосредно во статии.

Употреба[уреди извор]

{{Инфокутија
| above = Спортист
| label1 = Спорт
| data1  = Нешто

...

| header5 = {{Инфокутија Медали
  | title = Почести<!-- по основно: „Медали“ -->
  | titlestyle = background-color: #cdcdcd;<!-- по основно: background-color: #b0c4de; -->
  | medals = {{{medaltemplates|}}}
  | expand = {{{medaltemplates-expand|}}}
 }}

}}

Поврзано[уреди извор]