Предлошка:Инфокутија Лабораториска опрема

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Празна предлошка[уреди извор]

{{{name}}}
[[File:{{{image}}}|frameless|alt={{{alt}}}|{{{caption}}}]]
{{{caption}}}
Акроним{{{acronym}}}
Други називи{{{other_names}}}
Примена{{{uses}}}
Поважни опити
{{{notable_experiments}}}
Изумител{{{inventor}}}
Произведувач{{{manufacturer}}}
Модел{{{model}}}
Поврзана опрема{{{related}}}
{{Инфокутија Лабораториска опрема
|name     = 
|image    = 
|alt     = 
|caption   = 
|acronym   = 
|other_names = 
|uses     = 
|notable_experiments =
|inventor   = 
|manufacturer = 
|model    = 
|related   = 
}}


Употреба[уреди извор]

name
Назив на направата
image
Слика од направата
alt
Алтернативен текст за сликата (повеќе)
caption
Опис на сликата
acronym
Акроним или кратенка за направата
other_names
Други називи на направата
uses
За што служи направата (на пр. мерење зафатнина, загревање, одвојување итн.)
notable_experiments
Познати опити што ја користат направата
inventor
Изумител (еден или повеќе) на направата
manufacturer
Ако е конкретна направа на даден произведувач, се става името на произведувачот
model
Ако е конкретен модел на се ставапроизведувач, се става називот или бројот на моделот.
related
Поврзани или сродни направи